
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast Recovery Rectifiers |
| Forward Current | 500 mA |
| Forward Voltage | 1.3 V |
| Element Configuration | Single |
| Reverse Voltage | 100 V |
| Reverse Current | 5 µA |
| Recovery Time | 150 ns |
Stock: 4534
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12482
Ext.Price$0.12482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12482 | $0.12482 |
| 10 | $0.09063 | $0.90630 |
| 50 | $0.08752 | $4.37600 |
| 100 | $0.08452 | $8.45200 |
| 500 | $0.08162 | $40.81000 |
| 1000 | $0.07883 | $78.83000 |
| 3000 | $0.05422 | $162.66000 |
| 5000 | $0.03729 | $186.45000 |
| 10000 | $0.02565 | $256.50000 |
| 30000 | $0.02337 | $701.10000 |
| 50000 | $0.02129 | $1064.50000 |
